Podzimní minimalismus podle Lucie Dostálové

Oficiální podzim je již v běhu a tento rok se mu daří nám dopřát slunečný instagramový víkend téměř každý týden. Přesto na podzim většina lidí pociťuje chmury a únavu, ale podzimní slunce znamená pro váš interiér nové barvy a jinou energii - intenzivní a přitom zklidňující. Přistupujte k podzimu jako příroda. Ta se očišťuje od namožených a jich nepotřebných statků po létě, aby se odlehčila a připravila se na zimu. Dopřejte tento přirozený proces i vašemu domovu a v klidu jej projděte a přemýšlejte, proč v něm stále uchováváte věci, které na první dobrou nepřináší pocit radosti. Ukliďte dům nebo byt tak, abyste si mohli užít čistých prostor, kde můžete relaxovat a rozjímat. Prostě jej připravte tak, jak je nám přirozené a nechte se unést příjemnými vibracemi proudícími čistým interiérem, které vás pozvednou jak nejedno jaro!

 

image0   image1

 

Vítejte doma

První, co vás po těžkém pracovním dnu vítá a poslední, co se s vámi každé ráno loučí, je váš vchod. Právě podzim vybízí k novému zdobení třemi keramickými oranžovými dýněmi, houbičkami, girlandou z umělého rezavého listí… pro nejednoho kolemjdoucího minimalistu šok. Myslím, že bude bohatě stačit, když si před vchodem zametete, perfektně umyjete vchodové dveře a na ně zavěsíte přírodní věnec v neutrálních barvách. Možná by si vchod zasloužil i novou rohožku! Do chodby pak doporučuji umístit kobereček, budete milovat ten pocit došlápnutí do měkkého po vyzutí po celém dnu!

Snímek obrazovky 2019-10-29 v 12.01.39

Koberec Taeppe Riba, 90 x 200 cm

Barevný akcent v koupelně

Jsme zvyklí číst rady, jak můžeme měnit obývací pokoj novými barevnými polštářky nebo dekoracemi, ale co vyzkoušet koupelnové doplňky v podzimních zemitých barvách? Pro monobarevné neutrální koupelny přímo ideální! Skliďte veškeré lahvičky, které omyjte a přemýšlejte, zda opravdu vše potřebujete, používáte a hlavně vám produkty vyhovují. Zbytky sprchových gelů nalijte do nové mýdlenky a rázem koupelna dostane reprezentativnější vzhled. Kam rozhodně svíčka na podzim patří, je koupelna. Po procházce na čerstvém vzduchu vám koupel při zapálené svíčce navodí rozpoložení jako to nejluxusnější spa.

Screen Shot 2019-10-06 at 21.50.47

Koupelnové doplňky Zone Denmark Amber

Čím více vrstev, tím klidnější spánek

Místem intimního odpočinku je bezesporu ložnice. Právě zde se pokuste minimalizovat nezbytné věci. Nejdůležitější je stejně ta postel a čerstvý vzduch pro regeneraci těla přes noc. Milujete božské postele z amerických filmů, které mají velké peřiny, spoustu polštářků a nádherný přehoz? Právě na podzim je skvělá doba pořídit nové povlečení, přehoz a deku. Vrstvěte přikrývky jako zimní oblečení až budou tak těžké, že vás to krásně uspí!

bfc13452bbced07971232caf41d353db

LALA DESIGN vás naučí

Někdy podzim svádí k dekorování celého domu a nákupem zbytečných věcí za pár korun. Ale! Je to váš domov a tak, jako sobě, mu dopřejte vždy jen to nejlepší, co v danou chvíli můžete. Budujte svůj domov s úctou jako sobě samé a děkujte mu za to, že jej máte. Na LALA DESIGN vždy vyberete produkt, který vás nezklame ani za další tři sezóny a tyto věci, které jsou kvalitní, nadčasové a vám časem sobě vlastní, dělají ten pravý útulný a přitom krásný domov.

Závěrem jen dodám, ať nezapomenete na prostor jen pro vás samotné. Privátní koutek, kde si dáte sklenku dobrého vína a otevřete knihu. Sama mám v plánu pořídit božskou lampu na čtení Tolomeo, která mě bude následovat celý život! 

Snímek obrazovky 2019-10-29 v 12.14.16

Stojací lampa Artemide Tolomeo

Vaše Lucie

Zdroj obrázku: Pinterest.com