NUR Design a jeho příběh

Pragmaticky jednoduché tvary produktů dánské značky Nur byly navrženy s myšlenkou méně je více s ohledem na funkčnost a uměleckou hodnotu klasických až ikonických tvarů. Vrozená nadčasovost a preciznost zpracování velmi rychle katapultovaly designové počiny architektky Maja Bøgh Vindbjergové na samotný vrchol současné scény produktového designu.

 

 1519308688-big_149028594755-nur-tray-m-bilyPravděpodobně nejznámějším výrobkem značky jsou kovové minimalistické tácy Nur Tray dostupné v několika velikostech a provedeních. Ať už je to zejména díky své široké škále využití, tácy a podnosy Nur se téměř okamžitě staly neodmyslitelnou součástí našich domovů. Svou praktičností vynikají třeba v kuchyni. Postavte si na tác například sadu mlýnků na pepř a sůl či ostatní kuchyňské potřeby. V ložnici jej použijte k odkládání hodinek, šperků nebo jiných drobných doplňků. V chodbě vám dobře poslouží jako místo na odkládání klíčů. Tácy lze také použít jako podklad pro styling nejrůznějších svíček a svícnů.     

Novinka Nur Pipeline v lesklém stříbrném provedení je zosobněním filozofie dánského designového domu. Graficky dokonalé linie dvou ramen nalezou uplatnění jako neotřelá váza pro aranžmá jednoduchých kvítků či snad tvarově kontrastních listů eukalyptu. Pro dotvoření příjemné atmosféry u stolu či u vína na pohovce použijte Pipeline jako svícen na dvě dlouhé svíce.    
 


Nástěnný držák na časopisy Nur Curve je sám o sobě velmi dekorativní a zároveň dá vyniknout dalšímu estetickému prvku, kterým bezesporu obálky časopisů či jiných dokumentů mohou být. Investici do tohoto prvku nebude třeba obzvláště ospravedlňovat, jelikož dokonalé propojení praktičnosti a jednoduché krásy mluví hlasitě samo za sebe.
 


   


 

Materiálovou a barevnou, nikoliv však tvarovou výjimku tvoří v řadě Nur dřevěná krájecí prkénka Nur Klippa. S nimi se do domácnosti dostává část přírody ve své upravené podobě. Dubová prkénka v tenkém provedení opět nejsou jen praktickým doplňkem, ale zároveň designovým vyjádřením duše, která se vyžívá ve výjimečnosti.  


    

 

Příběh dánského Nur začal v roce 2013 a od té doby si díky svému nadšení a touze po snadno rozeznatelném rukopise byl schopen vydobýt místo mezi stejně orientovanými velikány. Během krátkého období se tak dostal do povědomí veřejnosti svými jednoduchými, ale vysoce kvalitními kousky. Bytové doplňky NUR Design rozšířily řady námi pečlivě vybraných produktů, které jsou k dostání v nabídce našeho e-shopu a zařadily se tak po bok neméně známých značek, jako je Kahler, House Doctor, Nicolas Vahe a dalších.