7 tipů, jak v zimě zatočit se suchou a podrážděnou pokožkou

Mrazivé zimní počasí dává pokožce pěkně zabrat. Ta bývá často citlivá, suchá a se sklonem k různým kožním problémům. Abychom těmto nepříjemnostem předcházeli, připravili jsme pro vás 7 tipů, které vám rychle uleví a pomohou vaši pokožku revitalizovat.Hydratace je mýtus?

kevin-laminto-608589-unsplash  4930-4

Možná jste se již někdy setkali s informací, že by se v zimě neměly používat hydratační krémy z toho důvodu, že způsobují zamrzání vody pod kůží a její následné popraskání. Jedná se však o mýtus. Hydratace pokožky je důležitá během celého roku. V chladnějším období jsou vhodné zejména ty přípravky, které obsahují aloe veru, kyselinu hyaluronovou, glycerin nebo mořské řasy.

Každá pleť potřebuje hydratovat, ať už se jedná o pleť suchou, smíšenou či mastnou. Pokud je vaše pokožka suchá, volte pak hydratační krémy, které obsahují lipidy a esenciální matné kyseliny. Ty mají skvělé regenerační vlastnosti.

TIP

Ecooking
Hydratační pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou

Hydratační pleťová maska s bambuckým máslem

Ariul

Hydratační textilní maska Bamboo

Antioxidační textilní maska Green Tea

 

Pouze hydratace nestačí!

rawpixel-797133-unsplash  4897


V zimě je ten nejvhodnější čas na používání výživných krému. Volte mezi těmi, které v sobě obsahují vitamín A a E nebo ovocné kyseliny. S přírodními látkami rozhodně nesáhnete vedle. Příjemným bonusem pro vaši pleť budou i krémy s obsahem sezamového oleje či bambuckého másla. Jestliže navíc žijete ve městě, jsou pro vás tyto krémy ideální volbou, protože je vaše pleť každodenně zatěžována smogem. Využívejte jak denní krémy, tak i ty noční. Noční pak mohou být přes zimu ještě výživnější a rozhodně by v nich neměly chybět antioxidanty. Antioxidanty pomáhají pleti k rychlejší regeneraci vaší pokožky a lépe se vyrovná s každodenní zátěží škodlivých látek v ovzduší. U zralé pleti je pak vhodné používat pod každodenní make-up pleťové sérum.

TIP

Ecooking

Pleťové sérum – Vitamín E

Zpevňující Anti-Age pleťové sérum, 60 kapslí

PACKage

Pečující textilní maska na obličej – Sladké sny
Čistěte správně svoji pleť


4960-2 images 4891-2

Základem pro kvalitní péči o pleť je její správné a pravidelné čistění. Jakékoliv kosmetické přípravky jsou vám k ničemu, pokud je nanášíte na nevyčištěnou pleť. Čistěte jí 2x denně, vždy ráno a večer. Pak teprve mohou pečující krémy proniknout do nitra vaší pokožky a dodat jí správnou výživu.

Nejprve pokožku odličte olejem, který v zimě doporučujme z toho důvodu, že neobsahuje alkohol a pleť nevysušuje. Pokračujte čistícím gelem či mlékem a rituál zakončete nanesením výživného krému na pleť.

TIP

Ecooking

Čistící pleťové mléko s obsahem vitaminu E

Čistící pleťová gel s obsahem vitaminu E

 

Zabraňte vysušování pokožky

4969-2 4969-4


V péči o svoji pokožku nezapomínejte ani na zbytek těla. V zimě vaše kůže potřebuje ještě více vláhy a výživy než v létě. Je to nejenom kvůli chladnému počasí, které jí vysušuje, ale také kvůli tomu, že se více oblékáme, pokožka méně dýchá, a to má za následek její hrubnutí. Dalším faktorem, který jí neprospívá, jsou i horké koupele, ty ještě více vysušují. V zimě je proto vhodné vyměnit lehčí krémy za hutnější a rozhodně doporučujeme minimálně 2x týdněpoužít i výživné oleje, které jsou známe pro svoji intenzivní hydrataci.

TIP

Ecooking

Multi Oil tělový olej

Vyživující tělový krém s heřmánkem

Jeanne en Provence 1978

Tělové mléko bambucké máslo a med

The Scottish Fine Soaps

Tělové máslo v dóze – Au Lait

Tělové mléko – ovesné vločky

 

Peeling je vhodný i v zimě

50343452_2196076333972557_5975582522841497600_o 50422617_2196076347305889_5619714009574932480_o 50306239_2196076397305884_6533446745358073856_o


Váháte, zda je pro vaši pokožku vhodný peeling i v zimě? Rozhodně ano! V zimě je pleť sušší, peeling pomáhá k urychlení regenerace a dodává jí svěží vzhled. Nic se však nemá přehánět, a proto bude stačit, když si peelingovou proceduru budete dopřávat 1x za 14 dní.

TIP

Ecooking

Přírodní dánská sůl

Jeanne en Provence 1978

Peelingový sprchový gel bambucké máslo a med

The Scottish Fine Soaps

Tělový peeling ovesné vločky

Sparks Brands Limited

Tělový peeling vanilka

 

Masáž si zaslouží i vaše rty

4930-1  4933-4_1

80 % z nás trpí na vysušené rty, které jsou náchylné k popraskání. Podvědomě máte tendenci si je olizovat, ale to problém ještě zhoršuje. Rty jsou dalekocitlivějšínež třeba vaše tváře, a to z toho důvodu, že nemají vlastní tukovou vrstvu. Je tak nutné mít pořád při ruce hydratační balzámobohacený o vitamíny a další přírodní látky např. různé druhy olejů.

Minimálně 2x týdně dopřejte svým rtům i peelingovou masáž, která rty revitalizuje a pomůže jim k lepšímu prokrvení. Díky tomu budou tak odolnější vůči mrazu.

TIP

Ecooking

Hydratační balzám na rty natural

Hydratační balzám na rty granátové jablko

Cukrový peeling na rty

 

Noste rukavice

christin-hume-505815-unsplash roberto-nickson-758334-unsplash


V zimě nezapomínejte na rukavice. Pokud tento doplněk nenosíte, bývají vaše ruce často suché a popraskané, protož jsou velmi citlivé na mráz. Ideální jsou přípravky, které obsahují kyselinu hyaluronovou, která je známá pro svoji intenzivní hydrataci a hojivé účinky. Patří mezi přirozenou součást kůže, očí či kloubů, proto je pro vás ideální volbou. Doporučujeme i bambucké máslo pro své vysoké hydratační účinky. Krém by měl obsahovat i glyceriny, které zadržují v pleti vodu, či vitamin E.

TIP

Ecooking

Ochranný krém na ruce s extraktem z měsíčku

SKANDINAVISK

Krém na ruce LEMPI s pivoňkou

The Scottish Fine Soaps

Krém na ruce Au Lait s kakaovým máslem

 

Závěr

Nepodceňujte péči o pleť v tomto chladném období. Vaše pokožka je vystavena nepříznivým vnějším vlivům a je tak nutné jí ulevit a dopřát potřebnou dávku regenerace a vitamínů. Na LALA Design vyberete ze široké nabídky kosmetických produktů, které vám v této péči pomohou a které vycházejí z čisté přírody. Budou tak k vaší pokožce opravdu šetrné.