French Press Luxe 600 ml

Kód: LV01536
Neohodnoceno
Značka: Bredemeijer
799 Kč
na objednání, 4-6 týdnů

Luxusní French press s krásnými chromovými detaily je vyroben z odolného borosilikátového skla. Praktický kávovar je skvělý pro přípravu kávu, kde potřebujete ovlivnit dobu varu a intenzitu chuti. S tímto kávovarem připravíte 5 šálků kávy. Je vhodný i pro přípravu čerstvého čaje. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie holandské značky Bredemeijer sahá do roku 1914, kdy G. Bredemeijer založil továrnu na kovové výrobky pro domácnost. Továrna samotná se nacházela ve středním Nizozemsku, v samém historickém jádru města Hilvesrum. Zpočátku se firma soustředila na výrobu uhláků, stojanových popelníků a kovových květináčů; později se ale nabídka rozšířila o další potřebné pomůcky do domácnosti.

Po druhé světové válce, kdy prudce stoupla obliba pití čaje, se firma snažila ukojit vysokou poptávku po různých čajových doplňcích. V padesátých letech proto přišla s revolučním typem kovové konvice, která nápoj udržela déle horký a stále chutný. Koncept dvojitých stěn vyústil v komplikovaný výrobní proces o více než sto čtyřiceti krocích a světlo světa tak spatřila unikátní čajová konvice.

Dnes kolekce značky čítá okolo sta různých typů čajových konvic, které jsou k dostání v řadě materiálových provedení od nerezové oceli, přes keramiku až po žáruvzdorné sklo. Se značkou Bredemeijer získáte nejen velmi praktický kousek, ale také si domů pořídíte kus zajímavé historie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyně a jídelna
Objem: 600 ml
Materiál: Nerez, Borosilikátové sklo
Rozměry: 10,5 x 16,9 x 16,5 cm
Kapacita: 5 šálků