Kniha Kreativní písmo

Kód: 0276620
Neohodnoceno
Značka: Slovart
279,30 Kč
Skladem

Od moderní kaligrafie a iluminace po ilustraci a kreslení křídou objevíte řadu důvtipných a unikátních způsobů, jak proměnit slova a písmena v hodnotnou tvorbu. Tu můžete využít k prezentaci dárků, tvorbě dekorací do domácnosti a dalším věcem. Naučte se vytvářet krásné ruční písmo coby umělecké řemeslo! Tato skvělá a interaktivní publikace obsahuje zábavné procvičování a jednoduché návody, jak na to. Jednoduše krok za krokem. Mimo jiné se naučíte vytvářet nejrůznější ozdůbky, malovat písmo na plátno, tvořit vlastní křídové obrázky, dekorovat keramiku a digitalizovat svá dílka pro tisk. Najdete zde mnoho inspirativních a užitečných uměleckých rad, které vás povzbudí a povedou na vaší výtvarné cestě. Součástí knihy Kreativní písmo je i řada prázdných stránek na procvičování a hledání vlastního stylu písmomalby. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autorky: 

Gabri Joy Kirkendallová je jako umělkyně samouk. Založila a vede Gabri Joy Studios. Je specialistka na ruční písmo, ale také pracuje s perem, inkoustem, vodovými barvami a smíšenými médii jako výtvarnice. Její umění zdobí domy nejen na tichomořském severozápadě USA, kde žije a pracuje, ale své příznivce a klienty má díky častému cestování i v tak odlehlých oblastech, jako je Anglie, Španělsko, Kanada, Nový Zéland a Austrálie. Gabriina dílka také vystavují a prodávají společnosti jako Threadless nebo místní galerie umění. Ve volném čase se jako dobrovolnice věnuje pomoci jiným při plnění jejich snů v samostatné podnikatelské činnosti jako nezávislá obchodní poradkyně. Více informací o Gabri a jejích současných projektech najdete na www.facebook.com/gabrijoystudios.

Laura Lavenderová byla vždy zaujatá pro kouzelný svět výtvarného umění. Dosáhla bakalářského stupně při studiu krásných umění a dostalo se jí cti studovat kaligrafické umění u několika mistrů. Její práce se uplatnila u vydavatelů knih a pohlednic, v módním návrhářství a hudbě a objevila se v řadě časopisů a blogů. Laura žije na ostrově Vancouver v Kanadě, kde maluje, šije, zahradničí, tančí a zpívá a tráví čas se svou rodinou. Více o Lauře se dozvíte na www.lauralavender.com.

Julie Manwaringová miluje originální rytmickou krásu, kterou můžeme najít v jejím uměleckém písmu a ozdobách kaligrafie. Z její lásky k psaní a výtvarnému umění vzniklo studio Flourish & Whim. Juliino rozvíjení rukopisných stylů je originální směsí klasiky a moderny – její dokonale nedokonalé tahy nahoru a dolů i vlnky a kudrlinky vytvářejí půvabný tanec slov. Julie pochází ze severozápadu USA a v současnosti žije v San Francisku se svou tříčlennou rodinou. Když právě není ve studiu, najdete ji nejspíš na houpačce se synem, na nákupu v nedalekém obchodě s látkami nebo v kuchyni, kde s manželem vynalézá nový recept na pizzu. Více informací o Julii a její práci najdete na www.flourishandwhim.com.

Shauna Lynn Panczyszynová je umělkyně ručního písma a ilustrátorka žijící v Orlandu na Floridě v USA. Po absolvování Severofloridské univerzity na stupni bakalář umění začala pracovat v místní reklamní agentuře, kde našla uplatnění a podporu její láska k ručnímu písmu a ilustraci. V současnosti má Shauna svobodné povolání ilustrátorky a je stále posedlá tvorbou písma, jíž zahrnuje rodinu a přátele, kteří její koníček velkoryse snášejí. Ráda se věnuje vedlejším drobným projektům spojeným s písmem, jako je její projekt Příběhy třech slov nebo pozitivní citáty. Mimo domácí studio najdete Shaunu nejčastěji s jejím domácím mazlíčkem, foxteriérem Teddym. Více u Lauře se dozvíte při návštěvě na adrese www.shaunaparmesan.com.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Rok vydání: 2017
Vazba: Měkká