Život v duchu alfresco

Ačkoliv jsme teprve na konci května uplynulé horké dny nás po nekonečné zimě jakoby přenesly doprostřed letní sezóny plné dlouhých slunečných dnů a teplých večerů. Sklenka vína po dobré večeři, západ slunce a teplý vánek – už to také vidíte? Právě v létě se všechno zdá být jednodušší, starosti jdou stranou a svět se tak nějak celkově zdá být lepším místem.
 

1524903824-Lovely-Gothenburg-apartment-terrace

Jakékoliv, i to nejobyčejnější jídlo jako je třeba krajíc s máslem a pažitkou, chutná na čerstvém vzduchu jako vybraný pokrm z luxusní restaurace. Kus michelinské dokonalosti si právě můžete dopřát s výtečnými delikatesami od šéfkuchaře Nicolase Vahé. S těmito pochutinami vytvoříte výborná jídla, která dokonale dovrší zážitek ze stolování alfresco. Ať už chcete polechtat chuťové buňky nebo se zkrátka vytáhnout před svými hosty, vyberte si z široké nabídky nevšedních chutí. Někdy je přeci jen lepší nechat věci na odbornících. Staré známe postupy můžete lehce ozvláštnit svěžím kulinářským větrem v podobě barbecue omáček – bude to med a bourbon nebo sója a sezam? Kořenící směsi doladí masa a ryby, zatímco balsamico glazé s citronem skvěle doplní čerstvé saláty. Kachní paté s vlašskými ořechy servírujte jako rychlý, ale nezapomenutelný předkrm.

 

   

Máte-li k dispozici malý balkon nebo rozlehlou terasu, vybudujte si tam vlastní oázu klidu, do které se budete těšit jako nikdy před tím. Pro chvíle odpočinku zvolte skládací dvojkřeslo nebo polohovací křesílko z odolného bambusu od Broste Copenhagen. Právě křeslo pro dva je ideální volbou, chcete-li co nejvíce času trávit v blízkosti milované osoby. Dovolenkové atmosféry dosáhnete, sáhnete-li po houpací síti Madam Stoltz. Zavrtejte se pod měkké plédy a polštářky, které zahřejí nejen na těle, ale i na duši. Pletená deka od House Doctor dodá prostoru útulnost a bude praktickým a stylovým doplňkem. Za chladnějších večerů na sezení umístěte jemné kožešiny himalájské ovce, čímž sezónu prodloužíte. Nezapomínejte váš textil vhodně uložit do košů Zone Denmark


  
Osvětlení je třešničkou na dortu, kterou si vychutnáte právě na konci, když slunce zapadne. Vám se ale ještě nechce spát, protože život je prostě příliš krátký a požitků mnoho. Lucerny Aleta nebo například Balu vytvoří příjemné večerní světlo a zhmotní příslovečnou romantiku, jak ji známe z filmů. Pro rovnoměrné nasvícení rozvěste světelný řetěz s žárovkami. Domů si tak přenesete obraz středomořského výjevu večerního posezení u rodinné večeře. Papírové lucerny Drop ve tvaru kapky vám pomohou prostor odlehčit. Zavěste jich několik třeba na větve stromu nebo na řetěz pod markýzu.


   

  

 

Teplé počasí má tu kouzelnou vlastnost, že nám umožňuje přenášet život z příbytků ven do přírody. Kombinace dobrého vína, jídla, lehkého vánku a útulného prostředí může být přímo omamující a to celé k nadcházející sezóně neodmyslitelně patří. Nemusíme mít krásné velké domy na pobřeží, abychom mohli dosáhnout pocitu spokojenosti. Úplně postačí vybavit se jižanským klidem a severským smyslem pro detail.  

Jsme rádi, že vedle krásných věcí vám můžeme nabídnout inspiraci nejen k vylepšování vašeho bydlení, ale také třeba právě k hledání kýžené radosti ze života. 

Krásný víkend Vám přeje tým LALA Design

 

autor článku @the.aesthetic.eye