Tipy na velikonoční dekorace ve skandinávském stylu

Sluneční paprsky začínají hřát čím dál více a ve vzduchu je cítit to pravé jaro, na které jsme se všichni tak moc těšili. S tímto obdobím přichází i velikonoční svátky. A právě tento čas nabízí ideální příležitost k aranžování a vytvoření jarních dekorací, které vám doma udělají radost. Zkrátka je načase rozloučit se se zimou. Nejenom u nás, ale i ve Skandinávii si lidé užívají oslavy příchodu jara ve velkém. Typickým znakem těchto svátků je pohostinnost. Lidé v severských zemích si také dávají záležet na bohaté výzdobě a dokonalé sváteční tabuli. Samozřejmě nesmí chybět čerstvé barevné květiny a doplňky s jarní tématikou.

 

talíř 6  talíř 1  ilustrace 1

 

Skandinávský styl je zejména o jednoduchosti a dokonalé harmonii barev a tvarů. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak si doma snadno vytvořit jarní dekorace ve skandinávském stylu.

Využijte skořápky vajíček

Skvělým nápadem je využít skořápky od vajíček, které můžete naplnit jarním kvítím, přírodními kamínky nebo čokoládovými kuličkami. Fantasticky vypadá i se zapálenou čajovou svíčkou. Skořápky lze naaranžovat buď zpět do papírového obalu, nebo rozmístit do stylového displeje či zavěsit na větvičku ve váze.  

TIP: Naaranžujte skořápky vajíček společně s přírodními prvky v podobě mechu a větviček do displeje od House Doctor. Během chvilky získáte nádhernou tematickou dekoraci.

 

skořápky 5  skořápky 6 skořápky 7

 

Nezapomeňte na lněný provázek

Seveřané milují přírodní materiály. Využijete je i vy během dekorování svého domova. Jednotlivá vajíčka obvažte lněným provázkem a některá z nich můžete ozdobit i pírkem. Vajíčka naaranžujte na tác či mísu a voilá, minimalistická severská dekorace je připravena.

TIP: Přírodně dekorovaná vajíčka nádherně vyniknout na dřevěném táce od Madam Stoltz.provázek 1  provázek 3  provázek 2


Oblíbené velikonoční věnce

Velikonoční věnce se těší velké oblibě nejenom v Severských zemích, ale i u nás. Využijete této nádherné dekorace a vytvořte si svůj vlastní. Základem je věnec z větviček nebo elegantní oválný svícen. Ten omotejte několika větvičkami břízy s poupaty, přidejte různé druhy vajíček a opatrně vše připevněte k základu věnce. K úplně dokonalosti vám pak postačí pár peříček, které dodají lehkost a vzdušnost celé dekoraci.

TIP: Jako náhradu klasického věnce můžete využít minimalistické svícny POV, které vám poslouží jako skvělý podklad k naaranžování minimalistické dekorace.


věnec 1  talíř 2  talíř 3Když není času nazbyt

Jste vytížení a nemáte moc času? Přesto byste však chtěli mít doma hezkou velikonoční dekoraci? V tom případě vás náš poslední tip zaručeně potěší. Je totiž velice jednoduchý. Vezměte různé druhy vajíček, položte je na talíř společně s několika svíčkami a peříčky. K doladění dokonalé atmosféru můžete využít i roztomilou dekoraci v podobě zajíčka. Jednoduchá, čistá a zároveň krásná jarní výzdoba je hotová během pár minut.

TIP: Vajíčka se zlatavými či stříbrnými prvky krásně zvýrazní celou výzdobu. A určitě nezapomeňte na zajíčka! Bez toho by Velikonoce nebyly ty pravé Velikonoce. <3

skořápky 3  skořápky 4  skořápky 2