Svěží vítr s LALA Design

Od svých osmnácti let, kdy jsem se osamostatnila a odstěhovala od rodičů z malého bytu už pár pátků uplynulo. Stihla jsem zařídit několik vlastních bydlení a jak jsem jimi tak procházela, postupně jsem se zbavovala barev - ať už šlo o oblečení, barev na zdech nebo interiérové doplňky.
 

1523773495-13_copy


Dnes už je pro mě nepředstavitelné žít s oranžovými stěnami (a přesně tak vypadalo moje první bydlení), ale můj život „sans colour“ vůbec neznamená, že se ztrácím v nudné šedi. Neutrální základ mi občas dovolí návrat k barvám, které sice nejsou divoké, ale lépe na takovém základě vyniknou. 
 

Počasí je v tuto roční dobu všelijaké a příroda se teprve po krůčkách probouzí. Svěží pocit z jara jsem uspíšila výběrem lněného ubrusu od Broste Copenhagen v tlumené cihlové barvě. Textura lnu se harmonicky doplňuje právě s přírodně laděnou paletou barev šálků Nordic Sand stejné značky a prkénkem Hübsch, které bez rozpaků používám spíš k servírování než ke krájení.


 


 

 

Kombinování věcí napříč styly mi není zcela cizí – nejbližší je pro mě kompromis mezi strohým minimalismem vysoce designových prvků a přívětivou tváří rustikálních tvarů. Geometricky jednoduché tácky Nur Design tak příjemně rozbíjí venkovský dojem celého stylingu. Oblé linie vázy Broste Copenhagen v barvě slonové kosti jsou samy o sobě esteticky velmi příjemné. Váza může stát i bez čerstvých květů a bude tak doslova korunou každého stolu.


 

 

Skandinávské značky jako je Hübsch nebo Broste Copenhagen jsou pro mě častou volbou, pokud do domova potřebuji přinést trochu vlídnosti a navodit útulný pocit z přírodních materiálů a nevtíravých barevných tónů. Naopak výrobky designových domů Nur Design nebo například Stelton mi dovolí potěšit moje minimalistické smýšlení.
 
Autor článku @the.aesthetic.eye Lucie Vacková