Rozhovor s Dari Pavlíčkovou

IMG_0902 2

Dnešní článek jsme pojali tak trochu netradičně, a to formou rozhovoru. Jelikož LALA Design slaví 6. narozeniny, rozhodli jsme se v rámci těchto oslav vyzpovídat majitelku LALA Design, Daru Pavlíčkovou. Pohodlně se usaďte a užijte si tento příjemný rozhovor, ve kterém vám prozradí, jaký kousek je ten must have či jak si užívá své hygge chvilky.

 1. Jaká je tvoje nejoblíbenější značka v oblasti skandinávského designu a proč?
  Poslední týdny jsem si oblíbila značku Menu, která patří mezi naší velkou letošní novinku. Obdivuji její filozofii jednoduchosti a praktičnosti. Ve spojení s talentovanými designéry z celého světa a zachováním postupů lokálních řemeslníků vznikají snadno rozpoznatelné produkty. Zároveň vytvářejí velmi kvalitní skandinávský design pro opravdu každodenní použití.

 2. Co tě za poslední rok zaujalo v interiérovém designu?
  Tak to bychom tu byli dlouho! :) Ale pokud to mám shrnout, mohu říci, že celkově změna myšlení směrem k přírodě a udržitelnosti nejen od předních designérů, ale také samotných prodejců a koncových zákazníků. 

 3. Jakou máš radu pro naše čtenáře, kteří také propadli kouzlu skandinávského designu a potřebují najít svůj jedinečný styl?
  Skandinávský design u nás prošel za poslední roky obrovskou změnou. A ne vždy bych řekla, že k lepšímu. Pro všechny, kteří jeho kouzlu propadli, by ale mělo být nejdůležitější, uvědomit si samotnou podstatu a myšlenku tohoto stylu. To, že méně znamená více, kvalita je důležitější než kvantita a že samotný domov by měl odrážet vás samotné a váš styl namísto kopírování interiérů z Instagramu a Pinterestu. Fotografie interiérů z těchto sociálních sítí mají sloužit především jen jako inspirace. 

 4. Která ze skandinávských zemí je pro tebe ta srdcová a proč?
  Všechny! Miluji hory, jezera a moře, zkrátka všechno! :-) Každá severská země má své kouzlo. Až se mi jednou povede je všechny projet křížem krážem, tak vám pak povím svůj verdikt. ;-) 

 5. Prozraď nám, bez čeho se doma rozhodně neobejdeš, který kousek je pro tebe ten “must have”?
  Neprozradím. Ne protože bych nechtěla, ale protože si nelze vybrat jenom jeden. :-) Kdo mě zná, ví, o čem mluvím. U mě doma nenajdete moc věcí, ale miluji ten mix levnějších kousků třeba z Ikey s dražšími designovými kousky. Tyto kombinace mě baví.

 6. Jaký další vysněný doplněk plánuješ do svého domova pořídit a proč? 
  Tak na tuhle otázku mám už několik let stejnou odpověď. Mým snem je designové nadčasové křeslo Egg Chair. Bylo navržené roku 1958 designérem Arne Jacobsen. Dalším vysněným kouskem je Eames Lounge Chair navržený roku 1956 slavnými manželi Charles a Ray Eamesovými. 

 7. LALA Design oslavuje 6. narozeniny. Kde ty sama vidíš LALA Design za dalších 6 let?
  Plány jsou velké a nebylo by úplně fér vše takhle propálit. Ale mohu prozradit jednu věc a to, že se mi stýská po osobním kontaktu s našimi zákazníky, který jsme měli v kamenném obchodě. ;-) Nicméně ještě letos připravujeme velké změny a rozšíření do jiných odvětví designu a stylu! Tak věřím, že je se na co těšit! 

 8. Změnil se za těch 6 let tvůj styl v oblasti interiérového designu? Pokud ano, jakým směrem?
  Určitě! A asi by bylo divné, kdyby ne. Každý z nás se vyvíjí a mění svůj pohled na svět. V našem případě také pohled na domov a interiér. Poslední rok se vydávám cestou minimalismu, ale také klidu, útulnosti a navození hygge atmosféry. Snažím se obklopovat věcmi, které mi opravdu dělají radost a těším se z nich každý den.

 9. Popiš nám, co pro tebe znamená hygge a jaký je ten tvůj hygge moment.
  Co pro mě znamená hygge moment? Hmmm, asi to, že si dovolím zastavit se v tomto uspěchaném světě, sednout si a vychutnat okamžik klidu. Ať už je to kdekoliv, v práci, doma nebo s přáteli venku. Byly doby, kdy jsem se cítila provinile i při troše odpočinku. Dnes naopak odpočinek vyhledávám a snažím se ho vychutnávat plnými doušky.

 10. Prozraď nám, jaký je tvůj největší sen v životě a co by sis přála ještě vyzkoušet.
  Ale tak to bychom tu byli opravdu ještě dlouho! :-) :-)  Razím heslo, že vyzkoušet se má všechno a pokud máte z něčeho strach, není lepší boj, než jít strachu naproti! Občas to třeba nevyjde, ale ten pocit, že jste to zkusili, vám nikdo nevezme. Nechci jednou sedět na lavičce v parku a říkat si: “Kdybych tenkrát…”  A největší sen? Ten si s dovolením nechám pro sebe. ;-) 

 11. A poslední otázka. Je něco, co bys vzkázala všem věrným zákazníkům a sledovatelům LALA Design?
  Ano! Jedno velké DÍKY! To, že jste nám věrni, že v nás věříte a necháte nás plnit si tenhle velký sen. Jsem šťastná, že LALA Design není pouze business, ale je to skvělá komunita milovníků designu, kde vzniklo za těch 6 let několik přátelství, výjimečných vztahů a skvělých projektů.

Děkujeme Daře, že nám věnovala svůj čas a doufáme, že jste si tento rozhovor užili společně s námi, tak jako my. 

Tým LALA Design