Přivítejte MENU na LALA Design!

Dánská značka Menu přichází s nelehkým úkolem věci zjednodušit a dopátrat se podstaty střízlivého designu. Návrháři vychází ze zásad klasického skandinávského minimalismu a kladou důraz na zachování krásy při maximální funkčnosti bez zbytečných okolků. Pod touto značkou tak vznikají předměty, které si budete chtít ponechat navždy.


MENU_Échasse-Vase-2 MENU_Échasse-bowl_Carafe  images (14)    


Menu spolupracuje s celou řadou výjimečných návrhářů, kteří pro značku tvoří nadčasové kusy. Tchajwanské duo Afteroom stojí za návrhem dnes už ikonické židle Afteroom chair. Designéři se při tvorbě nechali ovlivnit filozofií školy Bauhaus a dali tak vzniknout minimalistickému nábytku, který kombinuje eleganci skandinávských výrazových prostředků a trvanlivost funkcionalismu.


Menu 4 (7)  17395-2  

 


Dotek industriálna a strohé krásy je patrný například u linie sedacích souprav Godot. Dvojice Iskos - Berlin svými návrhy vypráví příběh – tady se totiž nejedná jen o kus nábytku, ale o komplexní koncept, kde návrháři spojují nejen materiál a technologie, ale také pracují s významem, strukturou a dalšími prvky.

 MENU - Cast, Godot 2_1 MENU - Plinth, Godot, Peek
Tim Rundle svět Menu obohatil o kolekci svítidel TR Bulb. Lampy jsou přímo inspirovány životem moderních městských nomádů a jsou funkčním doplňkem pro ty, co se potřebují stěhovat z místa na místo.

preview-3 MENU_Stick System_TR Bulb TableWall Lamp (2) MENU_Oregaard_Harbour_Chair_Harbour Column_Dining_Table
S potřebnou lehkostí doplňující bytelnost industriálního stylu přichází Note Design Studio – stockholmský tým, který navrhl graficky strohé dekorace na zeď s označením POV.

15133 7403_2

Ve spolupráci s kodaňskými Norm Architects vznikla celá řada počinů, například stoly z řady Snaregade, židle Co-Chair nebo Harbour chair. Posledně jmenovaný kousek byl vytvořen speciálně pro tzv. Menu Space – showroom v industriální části Kodaně, který má za úkol kreativním duším komunikovat svou filozofii a příběhy. V jeho prostorách budete u šálku kávy obklopení sofistikovaností a dánskou klasickou elegancí nábytku, svítidel a doplňků z vlastního sortimentu.


MENU - Harbour Chair 5 MENU_Oregaard_Snaregade_Counter_Table MENU - Harbour Chair, Plinth, Cyclades copyI čeští designéři přispěli svou troškou do mlýna. Jan Plecháč a Henry Wielgus přenesli svou inspiraci grafickým umění a architekturou do návrhu systému Stick. Celá řada vyniká svou variabilitou a vzdušnou konstrukcí, které jsou esteticky krásným a přitom pragmatickým řešením pro jakýkoliv prostor.  

1800839-2 MENU - Stick System, Willmann Vase, Well Watering Can, Pepe Marble Mirror, JWDA, Wire base, pot, CubeKaždý předmět nebo kus nábytku jasně přichází se svou vizí udržitelného světa kombinující nadčasové tvary, chytré technologie a odpovědi na otázky člověka potýkajícího se s problémy moderního života. Menu tak představuje kolekce, které dělají svět jednodušším a hezčím místem, do kterého se každé ráno probouzíme.