Přivítejte Lyngby Porcelaen na LALA Design

Klasická elegance, minimalistická bezchybnost, čisté funkční linie a krása jednoduchosti – vítejte v Lyngby Porcelaen!

Dánská porcelánka, založená roku 1936, byla a je součástí dánského průmyslového dědictví. Typický design, dokonalé řemeslné zpracování a pokrokové výrobní techniky společně formují DNA, kterou najdete uvnitř každého výrobku.


Screen Shot 2019-05-15 at 15.22.05  Screen Shot 2019-05-15 at 15.22.26

Dříve byla ve středu zájmu hlavně zdobnost a dekorativnost předmětů. Důraz se kladl hlavně na to, jak byl porcelán dekorovaný, spíše než jaký měl tvar. Váza Lyngby se svou průlomovou podobou nastavila nové limity a posunula vnímaní o kus dál. Tvar ovlivněný německou školou Bauhausu, kde středobodem byl funkční minimalismus, vychází z předpokladu, že on samotný je dekorativním prvkem. To je zřejmě důvodem, proč tyto charakteristické linie odolaly času a udržely si tak vysokou oblíbenost až dodnes. Nadčasovost, kdy forma je postavena no roveň funkci, tak dál zůstává ústředním tématem, kterým se Lyngby Porcelaen řídí i nadále.  


Screen Shot 2019-05-15 at 15.22.16  Screen Shot 2019-05-15 at 15.21.57


Výroba porcelánových výrobků Lyngby je záležitostí srdce a duše – většina z nich je vyráběna ručně, a tak každá váza nese svůj vlastní příběh. Třešničkou na dortu je ručně dělaný otisk zeleného monogramu na spodní straně každého kousku. Charakteristické razítko naznačuje, že se jedná o vysoce kvalitní produkt a designovou ikonu, která se tak klidně může stát předmětem rodinného dědictví.

 
Om_produktion_500x383px  Certifikation_om_os_1016x435px

Lyngby Porcelaen stále objevuje čerstvá výtvarná zpracování, kreativní talenty a nové příležitosti, čímž pokračuje v psaní zajímavého příběhu jedné z nejpokrokovějších výroben porcelánu v historii Dánska.