Představujeme novou značku - HOBLHOME!

Značka s vůní dřeva

„Odemykáme potenciál dřeva, šetříme přírodu.“

Je nám ctí představit pro nás tak trochu netradiční značku, kterou je HOBLHOME. Za ní stojí mladý sympaťák z Vysočiny, Petr, který se jednoho dne rozhodl odejít ze zaměstnání, protože ho zkrátka vůbec nenaplňovalo. S veškerou odvahou se začal věnovat tomu, k čemu ho jeho mladé srdce táhlo – a tím je právě práce se dřevem. Ačkoliv Petr není vyučený profesionál, z jeho práce je naprosto jasné, že se jí věnuje s láskou a potřebnou péčí, jakou tento úžasný materiál vyžaduje.

DSC_5464

Jeho láska ke dřevu se pravděpodobně utvářela už od raného dětství, protože Petr pochází z prostředí, kde poctivá práce a respekt k tomuto materiálu byl denním chlebem. Jeho fascinace dřevem přišla ale až v dospělosti. S potřebnou dávkou trpělivostí se tak začal učit, na co se který typ dřeva hodí nejvíce a jak s ním nejlépe pracovat. Po mnoha nevydařených pokusech a výrobcích, které byly dobré tak akorát na podpal, jeho úsilí začalo nést ovoce.

DSC_5434

A proč zrovna dřevěné výrobky? Jak sám Petr říká, tato surovina je klíčová pro zachování budoucnosti lidstva, protože jako jedna z mála vede společnost k trvale udržitelnému vývoji. Z jeho dílny vycházejí produkty, jejichž životní cyklus nezatěžuje životní prostředí. Mladý řezbář se snaží každý kousek dřeva zpracovat tak, aby ani obyčejné hobliny nepřišly na zmar. Všechna prkénka samozřejmě projdou výhradně ručním zpracováním, což jim přidává na unikátnosti a zajímavosti - vždy se k vám dostane naprostý originál. 

Dnes Petr žije a tvoří na Vysočině, kde je neustále obklopen lesy a přírodou. A co že to vlastně tvoří? Základ jeho ruční produkce tvoří dřevěná prkénka, se kterými se dostal do povědomí širší veřejnosti.

„Každé prkénko je unikátní, originální, vyrobeno v mé dílně. Tvořím ho s radostí, kterou posílám dál. Věřím v jednoduchý a poctivý přístup u navrhování designu, kde estetika a užitečnost jsou jeho přirozenou součástí. Kvalita každého kusu spočívá v promyšlené a neuspěchané ruční výrobě produktů, jenž začínají psát příběh jejich výrobou, který pokračuje každým jejich použitím. Moje produkty mají být víc než jen nádobím, měly by zrát s časem a každým jejich použitím by měly dělat Váš domov útulným a neobyčejným.“

DSC_5456

Prkénka z dílny Hoblhome jsou dokonalým dárkem takřka pro každého. Můžete jím obdarovat nadšeného kuchaře, který s radostí připravuje steaky. Prkénka jsou ale také skvělá na servírování pokrmů. Domácí koláče, masové pokrmy, tapas nebo třeba sushi - servírujte na nich cokoliv vás jen napadne. Obdarovat svém milé můžete také netradičním způsobem! Vytvořte jim dárkové balíčky s různými delikatesami na jednom z prkének. Po snězení všech dobrot jim zůstane krásný a praktický kousek do domácnosti. 

DSC_5347 

Jídlo nás spojuje. 

„Jídlo je skvělá příležitost a cesta k srdci druhých lidí. Servírujte jej proto na něčem, co bylo vyrobeno s láskou.