Předsíň je vaší vizitkouPředsíň je takovou malou vstupní branou do našeho domova a vlastně i života. Je to místo, kde se vítáme i loučíme. Necháváme tam nahlédnout sousedku i pošťáka. Ale především je to místo, kde za sebou zavřeme dveře po dlouhém dni v práci. Proto by už při vstupu měla tato místnost působit příjemně, čistě a hlavně zajímavě.

 

20e130477d8409f5fdfc4351018e1e0a  2ab8aeda8a24d5a299d852c427d9b58b

 

Předsíň ve skandinávském stylu vás zaujme na první pohled. Seveřané si na ní dávají záležet a dbají na to, aby vše ladilo do toho nejmenšího detailu. Jak jsme již zmiňovali, Skandinávci se snaží vnést světlo do svých domovů všemi způsoby. A ani předsíň není výjimkou.

 

Koláž Předsíň

 

 

Pokud máte to štěstí a nachází se ve vaší hale okno, či prosklené dveře, máte vyhráno. Není totiž nad přírodní denní světlo. V tomto případě se nebojte sem umístit i pokojové rostliny, které navodí příjemnou atmosféru. Jestliže vám denní světlo chybí, nezoufejte a v tom případě si pořiďte pořádné plnohodnotné stropní světlo. Na škodu není ani doplňující světlo v podobě lampičky či lucerny.

Dominantním prvkem je především praktická lavice nebo židle a věšák na odložení svršků. U tohoto nábytku myslete na jednoduchost a vzdušnost celého provedení. Do předsíně nevybírejte žádné velké a objemné kusy nábytku, které by prostor zbytečně zahltily. Dodržujte čisté linie a myslete na praktičnost tohoto vybavení. V řadě domácností některý nábytek v předsíni chybí úplně, což je ale na škodu. Když si chcete pohodlně vsedě obout nebo vyzout boty, nemusíte se přitom namáhavě ohýbat ze stoje nebo naopak balancovat a poskakovat na jedné noze.

Ve vstupní hale by neměly chybět ani praktické doplňky. Zrcadlo je téměř nutností. Dovolí-li vám to prostor, určitě si pořiďte velké zrcadlo, kde se uvidíte celí. Nezapomeňte na tácek nebo dózu na klíče, kde je každý den v ranním spěchu spolehlivě najdete. Rozmyslete si také, kam budete ukládat lžíci na boty, deštníky, šály a šátky a v zimě čepice a rukavice. Ideální volbou jsou úložné boxy z přírodních materiálů a stylové pytle, které místnost zútulní.

 

be09ceee9743656f675c151a6ac52244  bad7c0fe99dd7c73e699e600098053e7

 

 

Pokud bude mít vše své místo, bude chodba působit uspořádaně a vy budete vždy vědět, kam sáhnout. A co je nejdůležitější, předsíň bude vaší vizitkou. Nepodceňujte tedy její důležitost.