Podzimní trendy v interiéru pro rok 2019

Jednou noho v přírodě 3

Harmonie. To je hlavní klíčové slovo letošního podzimu, které si za své vzali i přední designéři. Ať už se jedná o barvy, materiály nebo doplňky, vše k sobě musí perfektně ladit. Jde přece o to, abyste se doma cítili příjemně. 

Možná trochu tápete, jak takové harmonie docílit. Přečtěte si náš nový článek, který vás provede nejnovějšími podzimními trendy. Snad vás inspirujeme k tomu, abyste si svůj domov zútulnili a připravili jej na nadcházející nevlídné období.

Vybírejte z dominantních barev

Jaké barvy by měly dominovat vašemu interiéru? Vybírejte z odstínů zelené, terakotové či z odstínů tmavě modré. Krásně je doplní kombinace tmavě hnědé nebo temně okrové. S těmito hlubšími tóny však zacházejte opatrně, aby interiér nepůsobil příliš ponuře. Je nutné je doplnit o kousky v hřejivých tónech nebo o ty, které mají výrazné detaily. V tomto případě sáhněte po jasně modré nebo sytě korálové, která je navíc barvou letošního roku 2019.

TIP LALA Design: Povlečení Harmony Indigo od Södahl

 

Zachumlejte se do hřejivých materiálů

Možná se na podzim těšíte i právě proto, že se můžete zachumlat do huňatého plédu, který vás krásně zahřeje, dát si šálek horkého čaje a jen tak lenošit. Pletené a háčkované deky, plédy a přehozy jsou zkrátka nestárnoucí klasikou, do kterých se investice rozhodně vyplatí. 

Hřejivé materiály 3

Stálicí však začíná být sametový materiál. Polštáře ze sametu všemožných tvarů začínají být součástí všech interiérů a musíme sami uznat, že právem. Krásně se vyjímají na pohovce či obřím křesle.

Hřejivé materiály 5

A pokud toužíte po opravdové „stylovce“, sáhněte po doplňcích, které jsou vyrobeny z hrubě tkané bavlny v přírodních odstínech. Jejich krásná textura vás více přiblíží právě přírodnímu stylu.

Hřejivé materiály 4

TIP LALA Design: Pléd Alpha hnědý od House Doctor

Buďte jednou nohou v přírodě

Ono celkové myšlení a ubírání se směrem k přírodě je velký trendem poslední doby, a také hlavním tématem letošního podzimu. Prim tak hraje udržitelnost, přírodní barvy a materiály. Ratan, bambus, dřevo, kámen, bavlna, len, recyklované sklo… Je zkrátka opravdu z čeho vybírat.

A že to skandinávské značky myslí opravdu vážně, dokazuje i to, že například Vertiplants mění všechny své materiály z plastu na 95% rostlinný a recyklovatelný materiál.

Příroda je a bude zkrátka všude okolo nás a ani vy na tento nadčasový prvek ve svém domově nezapomeňte. Interiér bez květin působí chladně, studeně a neosobně. Zkuste do něj pořídit květiny a uvidíte, jak se celý prostor rozzáří a nabere úplně jiný směr. A nejen s květinami můžete kouzlit. Na LALA Design najdete pestrou nabídku květináčů a váz, které svým barevným provedením odpovídají právě zmiňovaným podzimním trendům. A když si nebudete vědět rady, jaké rostliny jsou pro vás ty vhodné, jak je do prostoru zakomponovat, kombinovat a jak se o ně starat, jsou vám k dispozici tematické knihy.

TIP LALA Design: Květináč Cloudy medium Dark grey od DBKD

Kniha Wonderplants 2 od Irene Schampaert a Judith Baehner

Vybírejte z nadčasových kousků

V minulých letech vévodily interiérům dekorace ve zlatém a stříbrném provedení. V poslední době se tento trend ubírá k bronzové patině a mědi, která dodává doplňkům ten správný šarm a osobitost. Chcete-li být v trendech malinko napřed, vězte, že příští rok budou v kurzu dekorace z tepaného železa.

TIP LALA Design: Závěsná lampa Copper od Hübsch

Vybírejte z trendů 1

Zamilujte si oblé tvary

Jak již bylo zmíněno několikrát v předchozích řádcích, v kurzu je podzimní příroda a také prvky z ní vycházející. Zapomeňte na ostré tvary a volte ty oblé, a to i u vzorů. V přírodě je totiž tento prvek patrný na každém kroku – stromy, listy, plody, mraky… Takové doplňky na vás budou působit mnohem příjemněji, aniž byste si to uvědomili.

TIP LALA Design: Lucerna Grome od House Doctor

Oblé tvary 1

Vyberte si z našich podzimních novinek

Věříme, že vás náš dnešní článek inspiroval a vnukli jsme vám myšlenku, jak si vytvořit příjemný podzimní interiér díky tematickým dekoracím. Na LALA Design na vás čeká spousta novinek, které potěší nejednoho milovníka skandinávského designu. 

Zdroj obrázků: Pinterest