HAMMERSHØI – KERAMIKA PRO ZVLÁŠTNÍ PŘÍLEŽITOSTI I KAŽDODENNÍ ŽIVOT

 

Značka Kähler design, která vyrábí prvotřídní keramické a porcelánové stolní nádobí a doplňky, je vám jistě dobře známá. V jejich sortimentu naleznete produkty nadčasové kvality a rádi je využijete jak při každodenních příležitostech, tak v momentech slavnostnějších.

Pojďme se ale podívat trochu detailněji na kolekci Hammershøi, která v rámci celého sortimentu vyniká zejména díky své historické hodnotě. Řada se stále rozrůstá a designér Hans - Chtistian Bauer doplňuje kolekci o nové přírůstky s prvky, které jsou pro ni typické.

5  6

Celá kolekce je ideově propojena charakteristickým rýhováním, které v různých formách najdete na všech výrobcích této řady. Inspirací byl Svend Hammershøi a jeho tvorba z počátku 20.století. Všechny kousky tak v sobě nesou kus krásné historie.

Kähler přidává inovativní barevná provedení, z kterých rozhodně stojí za zmínku zejména glazura indigo, která se do nabídky dostala v loňském roce. Spojení severské klasické keramiky a této barvy není čistě náhodné. Indigo, tedy temně modro-fialové barvivo, je příznačné zejména pro Japonsko, jehož řemeslné umění a minimalismus vytváří ideální kombinaci se stylem skandinávským. Ikonické rýhy tak symptomatické právě pro řadu Hammershøi jsou téměř dokonalým designovým prvkem, na kterém vynikne temně modrá glazura nejlépe – tvoří zajímavý kontrast a okamžitě na sebe přitáhne zraky pozorovatelů. Není žádným překvapením, že právě toto provedení přineslo výrobci ocenění za design.

 

7Co keramiku činí obzvláště zajímavou, je efekt vznikající kombinací matného bílého jádra a hladké jemné glazury na povrchu. Tím, že podkladový materiál zůstává neobarvený, dosáhli tvůrci hloubky, kterou neuvidíte u žádných tvrdých materiálů, jako je kupříkladu plast nebo kov. Nádobí tím získalo nezaměnitelné vzezření rozpoznatelné na první pohled. 

 2   3  

Nádherná kolekce Hammershøi, ať už je v jakékoliv barevné variantě, nabízí nepřeberné množství možností. Oblíbenou volbou je například čajový set, možná proto, že chvíle u čaje jsou synonymem pro odpočinek. Každodenní rituál, kdy se na okamžik zastavíme a usedneme k dobrému nápoji, je oblíbený nejen u nás, ale samozřejmě i v zahraničí. Švédové pro něj mají označení „Fika“, Francouzi „Goter“  a Britové dobře známý „Afternoon tea“. Kähler těmto událostem dodá nezapomenutelnou noblesu, která se vašim hostům zaručeně vryje do paměti.

 

Credit za fotografie patří anglické blogerce @catesthill