8 jednoduchých tipů na proměnu koupelny

Toužíte po koupelně, která bude přesně jako ta z katalogu o skandinávském designu? Toužíte po místě, které bude nejenom vaší oázou klidu, ale bude i velice praktické? Připravili jsme pro vás 8 tipů, díky kterým vykouzlíte z koupelny klidné místo, kam se budete v závěru dne opravdu těšit. A nemusíte se bát, jedná se o tipy, díky kterým zútulníte koupelnu během okamžiku a nemusíte investovat do náročné rekonstrukce. Pohodlně se usaďte a pojďte nasát potřebnou dávku inspirace.

 

  1. TIP: Čarujte se světlem

1. 7.

Výběr a aranžmá správných světelných doplňků je základ. Hlavní tip osvětlení vybírejte v bílém a teplém odstínu, to dodá na pocitu útulnosti a budete se tak cítit příjemně. Světlo však nikdy nesměrujte na zrcadlo, aby vás neoslepovalo a vyhněte se i přímému osvětlení nad vanou či sprchou, aby vám přímo nesvítilo do očí, bylo by to nepříjemné. K doladění relaxační a odpočinkové atmosféry doporučujeme prostor doplnit o svíčky či svícny. Krásně pak vypadají svícny od Urbania, které vykouzlí na stěnách nádherné obrysy malého města.

 

Pokud si chcete dopřát delší koupel či masážní sprchu, zapalte si vonnou svíčku. Ty od DW Home se staly u všech nadšenců do skandinávského designu takovým malým bestsellerem, proto při jejich výběru rozhodně nešlápnete vedle. A k vonné svíčce přidejte i pár svíček válcového tvaru v různých výškách. Ty však volte neutrální bez vůně.

 

Tato kombinace světel dodá interiéru tu pravou atmosféru klidové zóny a vy si ji užijete naplno.

 

  1. TIP: Pořádek nejenom v duši

 

1621-3

Abyste se v koupelně cítili příjemně, musí být uklizena. A to nejenom od nečistot, které vznikají jejím pravidelným používáním, ale je velice důležité mít vše hezky zorganizované. K dispozici máte koupelnové skříňky či velké koše a boxy z přírodních materiálů. Do nich můžete uskladnit prádlo, ručníky a kosmetické produkty.

 

Jestliže vstoupíte do prostoru, který bude přehlcený řadou pestrobarevných produktů doplněných o několik komínků prádla a ručníků, přeplněným košem na prádlo a znečištěným zrcadlem či umyvadlem, rozhodně se v tomto prostředí nebudete cítit dobře. A jak se říká, nepořádek v okolí = nepořádek v duši.

 

  1. TIP: Doplňky hrají prim

1108-1  

Při obměně koupelny rozhodně zaměřte svoji pozornost na doplňky. Volte koupelnové doplňky a dekorace v jednotných barvách či materiálech. Méně je více a vězte, že krásně sladěný koupelnový set v nadčasových matných barvách zaujme pozornost daleko více než mnoho doplňků různých tvarů, barev a materiálů. Naprosto skvěle vypadají doplňky od Zone Denmark, ze kterých si vyberete a poskládáte nádherný set z něhož budete nadšeni a v kombinaci s designovými tácky NUR získáte vskutku nadčasový doplněk.

 

  1. TIP: Vybírejte kvalitní textil

 1243-1

 

Při výběru textilu do vaší koupelny rozhodně volte ten, který má v sobě vysoký podíl bavlny. Nejenom, že vám tyto textílie budou dělat radost dlouhou dobu, ale především budou šetrné k vaší pokožce.

 

Po koupeli je rozhodně oceníte. Představte si, jak z vany nebo sprchového koutu vyjdete a zaboříte chodidla do měkoučké předložky a zabalíte se do ručníku či župánku, který jste si nahřáli na topném žebříku. Znáte větší slast?

 

  1. TIP: Používejte kosmetiku přímo z přírody

 17.  12.

Správná skandinávská koupelna se neobejde bez minimalistických dekorací. Tento směr si razí i u kosmetických přípravků. Ty jsou jedinečné nejenom svým provedením, ale především tím, že vycházejí z čistě přírodních surovin. Ty jsou známe pro své blahodárné účinky pro celé tělo.  Při výběru kosmetiky volte jenom tu, o které jste přesvědčeni, že ji budete skutečně využívat, je pro vaši pokožku vhodná, a hlavně tu, nad kterou přemýšlíte již delší dobu. Budete si ji tak skutečně s potěšením užívat a nebudete zbytečně plýtvat. Neopomíjejte ani její vzhled, který by měl ladit se zbytkem koupelny. Možná si říkáte, že se jedná o nepodstatnou maličkou, ale i ta ve výsledku ovlivňuje vzhled celého prostoru.

 

  1. TIP: Aromaterapie s difuzéry

 4.  3.

Zimní období je v plném proudu. Trpíme nedostatkem slunečního světla, chladem a prudkým střídáním teplot, kdy přecházíme z tepla do chladu. Domů se poté vracíme promrzlí a bez nálady.  Napusťte si horkou vanu či pusťte teplou masáží sprchu a dopřejte si aromaterapii s vonnými difuzéry, které svým složením vycházejí z čisté přírody. Ideální volbou jsou ty od severské značky SKANDINAVISK, které vás zaujmou nejenom svým minimalistickým vzhledem, ale hlavně svojí neskutečnou vůní. Ta v sobě spojuje vůně borovic, mechů, lučních květin a dalších přírodních prvků.

 

  1. TIP: Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi …

8.  14.

 

Tak jako se kuchyně neobejde bez pořádné lednice a ložnice bez pohodlné postele, tak ani v koupelně nezapomeňte na kvalitní zrcadlo. Pokud chcete opravdu dominantní prvek, který zaujme na první pohled, vyberte si zrcadlo umístěné v rámu. Skvostně vypadají ty, které jsou zasazeny v rámu ze dřeva.

 

  1. TIP: Vpusťte do prostoru kousek přírody

 5.  13.

Jestliže máte okno v koupelně, rozhodně tuto místnost doplňte o dekorace v podobě živých květin. Orchideje či velkolisté zelené rostlinky vnesou do prostoru kousek přírody a dotváření vzhled a atmosféru strohých koupelnových místností. Nádheru živých květin pak rozhodně vyzdvihnou i designové květináče. Pokud patříte mezi zastánce nadčasového stylu s nádechem minimalismu, jsou pro vás jako dělané květináče od DBKD z kolekce Solid. Jestliže chcete zaujmout pozornost, volte pak ty z kolekce Cloudy.

Jak je známo, zelená barva uklidňuje a zbavuje stresu, tak nad živou květinkou zapřemýšlejte.  

 

  1. EXTRA TIP

 

Chcete mít ze svého koupelnového království skutečný SPA koutek a užívat si ho se vším všudy? Využijte k tomu trochu netradiční doplněk. Několik větších oblázkových kamenů vložíte do umyvadla. Voda, která bude stékat po těchto kamenech má daleko příjemnější zvuk a pohled na různobarevné kameny vám navíc dodá pozitivní náladu.

 

Závěr

 

Věříme, že vás naše tipy inspirovaly a začnete přemýšlet nad změnami ve vaší koupelně. Nebojte se jich a začněte těmi menšími. Uvidíte, že výsledky budou ohromující. Navíc si veškeré kosmetické doplňky a dekorace můžete vybrat na jednom místě na LALA Design a obléci tuto místnost do nového kabátku téměř okamžitě.