8 jednoduchých a cenově dostupných tipů, jak přivítat jaro do svého domova

Jaro je tu v plné síle! Nejvyšší čas po chladné zimě osvěžit i samotný interiér. Prozradíme vám tipy, díky kterým během okamžiku vytvoříte projasněný interiér s příjemnou jarní náladou.

1.  5.  3.1) Zbavte se všeho nepotřebného

S jarem je často spojovaný i jarní úklid. Je to ideální čas projít své věci a protřídit je. Ty, které již nepoužíváte a zabírají vám zbytečně místo, můžete darovat, recyklovat či prodat. Jarní úklid pomůže váš dům udělat funkční, bez zbytečného vizuálního „hluku“ a vnese klidnou a ničím nerušenou atmosféru.

TIP: Při úklidu se můžete inspirovat knihou od Marie Kondo „Zázračný úklid“. Díky ní budete mít doma pořádek jednou provždy.2) Nová barva v interiéru

Tento tip bude pravděpodobně ten nejnákladnější ze všech. Nicméně se jedná o vysoce účinnou a rychlou metodu, jak během okamžiku vytvořit doslova nový pokoj. Vyberte si z jemných tlumených odstínů a vymalujte si jednu dominantní stěnu. Výsledek bude vypadat naprosto skvostně.3) Květiny v interiéru

Přeneste zahradu do interiéru s pomocíživých květin nebovětviček. Můžete použít kočičky vrby, hyacinty, magnólie nebo bílé tulipány. Jednoduchý doplněk, který působí na ráz celé místnosti velice harmonicky.

TIP: Jarní květiny se nádherně vyjímají ve vázách kolekce Omaggio.4) Paleta světlých barev

Přidání ostrých bílých akcentůdo interiéru je výchozím bodem k vytvoření projasněné místnosti. Použijte je v kombinaci s teplými a zemitými barvami v odstínu písku, pšenice či světlého kamene, které okamžitě vnesou do interiéru klidnou atmosféru a prostou jednoduchost.

TIP: Mezi minimalistickou a funkční dekoraci, která v sobě kombinuje 4 základní materiálové prvky, patří set Sculptures.5) Umělecká díla inspirována přírodou

Další ze způsobů, jak vpustit přírodu do prostoru! Využijte umělecká díla v podobě plakátů a obrazůs prvky hor, pláží nebo tématem botaniky. Obrazy během okamžiku změní podobu celé místnosti. Jedná se o doplněk, který na LALA Design naprosto zbožňujeme. Zejména pak z toho důvodu, že jsou tyto nástěnné dekorace cenově dostupné a přináší famózní efekt.

TIP: Nádherně vypadají plakáty s prvky květinod umělecké fotografky Vee Speersči minimalistické plakáty s motivy rostlinod Menu.


6.  uvodka  7.6) Dekorativní polštáře

Pokud jsou pro vás ostré bíle akcenty příliš razantní, můžete je oživit přidání více barevných aspektů v podoběpolštářů. Ty naaranžujte na pohovku, křeslo, postel či okenní parapet. Sametové polštáře v pastelových barvách broskvové, hořčicové či barvy obilovin stejně tak jako hravé vzory vnesou příjemný nádech do každé místnosti.  

TIP: Kombinujte sametové polštáře v zemitých odstínech, které jsou krásně měkoučké a pohodlné.7) Svěží vůně

Aktivujte své smysly a proměňte náladu v celé místnosti s difuzéry či vonnými svíčkami. U nás na LALA Design jsme si oblíbili ty od Skandinavisk.Na jaře je u nás favoritem difuzér z kolekce LYKKE s vůní jarních sněženek, citronu, kopřivy a máty vonné.  Během okamžiku budete mít pocit, že jste uprostřed právě probuzené jarní přírody.

TIP: Difuzér LYKKEs vůní jarní přírody si okamžitě oblíbíte.8) Nové ložní prádlo

Rozjasněte ložnici novým ložním prádlem z přírodních materiálů s květovanými vzory a dodejte místnosti jarní vzhled. Ikonické ložní prádlo s motivy Flora Danicaod Södahl v bílém provedení bude skvělo volbou pro vytvoření jarní harmonické nálady celé místnosti.

TIP: Bílé povlečení s motivy květinod Södahl nesmí ve vaší ložnici chybět.Závěr

Věříme, že vás naše tipy inspirovaly a nasměrovaly vás k tomu, jak vdechnout prostoru jarní náladu. Jestliže máte i vy osvědčené rady, jak osvěžit svůj domov, neváhejte se s námi o ně podělit. I my rádi načerpáme tvůrčí inspiraci od vás.

 

Zdroj obrázků: NordicDesign