7 tipů na inspirativní hygge knihy, které by vám v knihovně neměly chybět

Zastavte se v dnešním uspěchaném světě a najděte si chvilku pro sebe. Ponořte se do četby knih, které vás během okamžiku přenesou do světa inspirace, fantazie, klidu a mnoha nápadů, které využijete i v běžném životě. Díky pravidelně četbě odbouráte stres a napětí a díky hygge tématickým knihám najdete směr, jak mít pozitivní vztah ke svému životu. Pohodlně se usaďte a pojďte si vybrat nový kousek do své knihovničky.

Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy


Screen Shot 2019-01-14 at 08.12.20

První ze dvou knih od Marie Kondo s názvem Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy si troufáme označit jako bibli mezi knihami o pořádku ve svém životě. Dokonce obsadila i první místo v prestižním žebříčku New York Times. A co stojí za úspěchem této knihy? Je to především díky originálnímu umění, které vám Marie prostřednictvím knihy předávám a to takovém, díky kterému se zbavíte jednou provždy nepořádku a jednoduše si uspořádáte věci. Kniha je filozofičtěji zaměřená, ale přesto doplněná o praktické informace, jak proměnit svůj domov v trvale uklizené místo. Klíčem úspěchu je vypořádat se s domácností v tom správném pořadí. Ponechat si jenom to, co skutečně milujete a bez čeho se neobejdete. Díky radám Marie Kondo si uspořádáte svůj život. Budete sebejistější, klidnější a také efektivnější v tom, co děláte.

Jestliže ve vašem životě a obydlí vládne velký zmatek a nepořádek, sáhněte po této knize. Uklízet je zkrátka umění a Marie Kondo vás to velice rychle naučí.  

Koupit knihu >>

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklid


Screen Shot 2019-01-14 at 08.14.46

Žít s radostí navazuje svým pokračováním na první bestseller Zázračný úklid od Marie Kondo, který pomohl nasměrovat miliony lidí k tomu, jak uspořádat své věci. Druhá knížka volně navazuje na první vydání a Marie Kondo v ní rozšiřuje rady o ještě konkrétnější návody, jak se vypořádat s jednotlivými věcmi, které řada z nás vlastní. Zároveň však celou knihu doplňuje o kritéria, která usnadní naše rozhodnutí, co si v našem životě ponechat a co předat dál. V knize najdete i mnoho inspirativních obrázků, jak efektivně skladovat své hmotné věci tak, aby zabíraly co nejméně místa a vaše obydlí tak nebylo až příliš zahlceno.

Pokud hledáte praktickou knihu, která navazuje na filozofičtější rozpracování tématu z první knihy Zázračný úklid a zároveň knihu, která se vám bude s lehkostí číst, je pro vás Žít s radostí ideální volbou.

Koupit knihu >>

 

Hygge – prostě šťastný způsob života


Screen Shot 2019-01-14 at 08.15.51

Víte, že pocit spokojenosti spočívá v tom být a nikoliv mít? Inspirujte se knihou Hygge – prostě šťastný způsob života, která vám prozradí rady a tipy toho nejšťastnějšího národa na světě – Dánů. Hygge ve své podstatě vyjadřuje životní pohodu a blahobyt. Hygge je skromné a váží si maličkostí každodenního života. Kniha se stane vaším malým průvodcem prostého a nenáročného života, který si však budete užívat s radostí. A o tom to celé je. Užívejte si dnešek tak, jako by zítřek nikdy neměl přijít.

Koupit knihu >>

 

Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě

Screen Shot 2019-01-14 at 08.18.07

Autor slavného bestselleru Hygge – prostě šťastný způsob života stojí i za druhým svým počinem s názvem Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě. Kniha je plná dalších inspirativních nápadů a tipů, jak dosáhnout ještě většího štěstí. Meik Wiking definuje šest stěžejních faktorů, které definují většinu rozdílů v pojetí štěstí po celém světě. Mezi těchto šest faktorů patří pospolitost, peníze, zdraví, svoboda, důvěra a laskavost. S vřelým důvtipem zkoumá, jaké jsou rozdíly ve štěstí z pohledu rodičů a bezdětných párů či jaké množství peněžních prostředků potřebujeme k pořízení štěstí nebo jak být zdravější, aniž bychom se každý den mučili ve fitness centru, jak se učit budovat důvěru a spolupráci a jak si sami můžeme pomoci tím, že budeme pomáhat i jiným ve svém okolí. Pokud již vlastníte autorovu prvotinu Hygge nebo na ní teprve máte v knihovničce připravené místo. Rozhodně sáhněte i po Lykke, která vám podá ucelený obrázek o tom, jak vést hodnotnější a šťastnější život.

Koupit knihu >>

 

Hygge – Fenomén útulna

Screen Shot 2019-01-14 at 08.19.25

Známá severská kuchařka a spisovatelka Signe Johansenová dala vzniknout nádherné knize plné nadčasových ilustračních obrázků Hygge – Fenomén útulna: Tajemství šťastného severského života. Kniha je napsána s lehkostí a bezstarostností, stejně tak se vám bude i číst. Jedná se o takový malý průvodce, který v sobě kombinuje mnoho chutných receptů a užitečných tipů pro útulný domov. Najdete zde také i podrobné návody, jak se naučit žít svůj život naplno v severském stylu – zkrátka, jak žít svůj hygge život. Pokud hledáte zdroj inspirace na trávení volného času v kombinaci s tím, uvařit si i něco dobrého podle tradičních skandinávských receptů, je pro vás tato kniha skvělým zpestřením.

Koupit knihu >>

 

Fika a Hygge – Skandinávské pečení pro chvíle pohody

Screen Shot 2019-01-14 at 08.20.39

Vaření a receptům je věnována i další kniha Fika a Hygge – Skandinávské pečení pro chvíle pohody. Jestliže patříte mezi fanoušky severských dobrot, rozhodně byste měli rozšířit svoji sbírku kuchařek i o tento kousek. Kniha obsahuje více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty či chléb napříč skandinávskými zeměmi. FIKA je slovo, které pochází ze Švédska a znamená chvilku, kdy se setkáte u šálku kávy nebo čaje a zakousnete při tom něco dobrého. Je to zkrátka to správné slovo pro pochoutku. Kniha plná ilustrací patří mezi knihy oslavující skandinávské pečení pro zpříjemnění chvil s rodinou či přáteli.

Koupit knihu >>

 

Diář 2019 od Báry Nesvadbové

Screen Shot 2019-01-14 at 08.22.10

Bestseller od Báry Nesvadbové, která patří mezi přední české spisovatelky a novinářky a která se pravidelně zapojuje do charitativních projektů, stojí za tímto krásným počinem v pořadí již druhého diáře, tentokrát pro rok 2019. Pokud si chcete ten letošní rok uspořádat a mít v něm přehled, tento diář vás potěší. Nejedná se jen tak o obyčejný diář, je netradiční tím, že je protkaný pohledy samotné autorky a dalších známých žen na svět okolo nás. Diář vám nejenom pomůže v organizaci času, ale zároveň vás inspiruje v pohledu na každodenní život.

Koupit zde >>Čtěte více

Toužíte po tom více číst? Udělejte z této touhy takový malý pravidelný rituál. Oprostěte se od té myšlenky, že nestíháte, nemáte čas a máte plno starostí. Najděte si malou chvilku na otevření knihy a přečtení několika stránek. Velice vám to pomůže. Nejenom, že si odpočinete, ale vaše mysl se i lépe koncentruje.

Vytvořte si wish list knížek, které si chcete přečíst a udělejte si s nimi radost. Můžete se inspirovat v naší kategorii nebo si zajít do nejbližšího knihkupectví a sáhnout po kousku, který si toužíte už dlouhou dobu přečíst. Užívejte si život v maličkostech a jednou z nich může být právě i četba. Nemyslíte?